newest rolex daytona 40mm 116519 herren silberton.https://www.vapesstores.ph/ price list. O nás | Elekt Labs s.r.o.

The Innovative Software Company

O nás

Elekt Labs s.r.o.


Firma Elekt Labs s.r.o. se zabývá vývojem MES (Manufacturing Execution System) pro automatizaci a optimalizaci výrobních procesů nejen v České republice, ale i v zahraničí již od svého vzniku v roce 2004. Poskytuje sofistikovaná řešení každodenních problémů, nastavení a vývoj systémů pro plánování, optimalizaci a sběr dat ve výrobě v průmyslových podnicích. Společnost je striktně zaměřena na potřeby zákazníka. Jejím cílem je vytvářet stabilní, rychlý, předvídatelný a především uživatelsky přívětivý software při přijatelné ceně a servisu.

MASA - Měřicí a Statistická Aplikace

Měřicí a statistická aplikace je výrobní informační systém používaný pro monitorování a vyhodnocování strojního zařízení a jiných technologických systémů na základě automatizovaného sběru dat. Principem systému je neustále a rychle identifikovat problematické oblasti s cílem ušetřit náklady, zvýšit produktivitu a efektivitu.

 

Základní vlastnosti

 • Okamžitý přehled o dění na sledovaných strojích
 • Okamžitě dostupný pohled na historické údaje (za celou dobu sběru dat)
 • Intuitivní ovládání přes WWW rozhraní.
 • Statistické vyhodnocení dat
 • Neomezený počet uživatelů - platí se za sledovaný stroj, ne za uživatele
 • Zjednodušená verze jako součást vizualizace stroje (není třeba serveru ani připojení k podnikové síti)
 • Snadná rozšiřitelnost na další stroje
 • Modulárnost - zákazník si koupí jen to, co potřebuje, není nucen si kupovat nic navíc
 • Možnost přístupu přes síť internet (šifrování a autentizace jménem a heslem je samozřejmostí)

Další aktivity

 • Programování DB aplikací - programování DB aplikací na platformě Firebird, zejména v kombinaci s napojením na PLC nebo jinou technologii
 • Programování PLC - programování PLC Simatic firmy Siemens se zaměřením na komunikace a sběr dat z výrobních linek a měřicích přístrojů
 • Vývoj elektroniky - pro speciální případy, kde není možné zakoupit hotové řešení, přistupujeme k vlastní nebo zakázkové výrobě elektroniky
 • Řešení atypických úloh - řešení úkolů, které svou podstatou vyžadují mezioborové znalosti nebo přístup na úrovni vývoje či aplikovaného výzkumu. Mezi typické úlohy, jež jsme řešili patří:
  • Pravidlové inkrementální parametrické optimalizátory vyvinuté pro Kingspan, a. s.
  • Analýza teplot provalků na válcovně VB-UT pro TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a.s.
  • Implementace simulátoru PLC S7-300 na síti Ethernet pro Kingspan, a.s.
  • Připojení přístrojů s rozhraním DIGMATIC k PLC S7-200 pro Ball Aerocan CZ s.r.o.
  • Vícebarevná ovládací tlačítka pro Ball Aerocan CZ s.r.o.
  • Analýza poměru nového a vratného materiálu pro ČZ a.s.

We Streamline Industrial Enterprises

Historie

2004 Založení firmy. Programování DB systémů v DELPHI a v ASP.NET. Realizace připojení strojů do monitorovacího sytému MASA v ČZ a.s. divize Slévárna hliníku.

2005 Zřízení vývojové kanceláře ve Velkém Týnci. Realizace automatického systému vyhodnocení teplot provalků pro TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a.s. s využitím jádra systému MASA pro záznam vyhodnocených dat.

2006 První stálí zaměstnanci, rozšíření o programování PLC Simatic S7-200, první zakázky mimo Českou republiku, nasazení systému MASA v Toray Textiles Central Europe s.r.o.

2007 Kompletní dodávky elektro výzbroje. Dokončení instalace automatizovaného systému řízení, optimalizace a odvádění výroby v Kingspan Sp. z o.o. (Polsko) a Kingspan kft. (Maďarsko).

2008 Výrazné rozšíření vývojového týmu. Vývoj elektroniky (měření porosity) pro Ball Aerocan CZ s.r.o., nasazení modulu kontroly kvality výroby do systému MASA.

2009 Další rozšíření týmu, vývoj průmyslové elektroniky s CPU ARM7.

2010 Zapojení nové pozice „Balička" do systému MASA pro Ball Aerocan CZ s.r.o. Vývoj systému MASA II. Implementace sběru dat v SICO RUBENA s.r.o. Vývoj nové verze multifunkční desky porosimetru.

2011 Připojení nových výrobních linek v Ball Aerocan CZ s.r.o. a MORAVIA CANS a.s.. Napojení systému MASA na systém SAP v Ball Aerocan CZ s.r.o. Vývoj diferenciálního zesilovače.

2012 Vývoj datového koncentrátoru 8xDigimatic pro automatizaci kontroly kvality použitím zařízení Digimatic a rozhraní RS232. Připojení 2 nízkotlakých licích strojů do systému MASA v ČZ a.s.

2013 Další vývoj průmyslové elektroniky – pokračování vývoje Datového koncentrátoru.

2014 Vývoj projektu Super fast vizualizace na výrobní lince v Kingspanu kft. v Maďarsku. Nové připojení airbagové linky v Toray Textiles Europe, s.r.o. do systému MASA II.

2015 Vývoj a implementace rotačního mechanismu pro přístroj Keyence v Ball Aerocan CZ s.r.o.

2016 Dokončení vývoje systému MASA III. Realizace projektu Waterless plates v Toray Central Europe s.r.o.

2017 Připojení finského výrobního závodu do systému MASA III. Dokončení logistického modulu Transporeon pro plánování dopravy včetně jeho napojení na náš optimalizátor balíků.

2018 1. fáze implementace závodu Paroc Finsko do centrálního MES systému MASA III. Rozšíření spolupráce s Ball Aerosol Packaging - závody Devizes, UK a Bellegarde, Francie.

2019 Implementace MASA III v Ball Aerosol Packaging Devizes a Bellegarde. Rozšíření optického komparátoru Keyence.

2020 Implementace systému MASA III v závodu Hoesch Bausysteme GmbH Německo. Registrace ochranné známky Elekt Labs. Vývoj nového plně automatického přístroje pro měření porozity.

2021 Implementace MASA III v závodech TeraSteel Leskovac, Srbsko a Bistrita, Rumunsko.

Oznámení

Od ledna 2021 nová vývojová kancelář přímo v Olomouci. Aktuálně zde obsazujeme pozice Delphi Developer a ASP.NET Developer. Více informací naleznete v sekci  Kariéra.